2015.06.01
Aktualności
WYSPA KOCHAJĄCYCH LEMURÓW

 W ramach programu Żyjmy z Pasją, poszłyśmy na spotkanie z podróżnikiem panem Juliuszem Nowakowskim. Pan Juliusz opowiadał o  podróży na Madagaskar. Pokazał nam wiele slajdów, filmów, dzięki którym przybliżył  obraz z życia i relacji społecznych rdzennych mieszkańców Madagaskaru.
Dowiedziałyśmy się, jak bardzo ubogie jest społeczeństwo Madagaskaru  a przy tym  mało mobilne do jakiejkolwiek pracy. Za to chętnie odpoczywające – specyficzny rytm pracy. Ludność swoje potrzeby żywieniowe najczęściej zaspakaja ryżem i tropikalnymi owcami.

Jak widać na umieszczonych zdjęciach brak budynków mieszkalnych, sklepów. Handel głównie odbywa się na ulicy, na ulicy też mieszkają  lokalni sprzedawcy. Na Madagaskarze brak jest sieci komunikacyjnej, a w porze deszczowej nieutwardzone drogi stają się nieprzejezdne. Wśród licznych zdjęć i ciekawej opowieści główny motyw stanowi niecodzienna relacja podróżnika z sympatycznymi lemurami.

Spotkanie było bardów pożyteczne dla Wychowanek Ośrodka i Personelu.

Ponieważ ten dzień był 1 czerwca - Dzień Dziecka spotkanie zostało przeniesione na plac zabaw, gdzie Wychowanki radośnie zakończyły ich święto. [1]
 [2]
 [3]
 [4]
 [5]
 [6]
 [7]
 [8]
 [9]
 [10]
 [11]
 [12]
 [13]
 [14]
 [15]
 [16]
 [17]
 [18]