2017.04.08
KAZIUK PRASKI

W dniach 8-9.04.2017 na Placu przed Bazyliką Najswiętszego Serca Jezusowego w Warszawie odbył się Kiermasz Wielkanocny "Kaziuk Praski". Oczywiście ze względu na bliskie sąsiedztwo Bazyliki z naszym SOW, nie mogło tam i nas zabraknąć. Obejrzałyśmy dokładnie cały Jarmark Kaziukowy a w nim rękodzieło - m.in. palmy wileńskie, pisanki, wyroby świąteczne, produkty regionalne, miód, sery, tradycyjne chleby i wyroby wędliniarskie. Wzięłyśmy udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez Oratorium im. św. Jana Bosco. Podpatrzyłyśmy Obozowisko Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej i ich armaty. Uczestniczyłyśmy w bezpłatnych badaniach profilaktycznych - zbadałyśmy sobie poziom cukru we krwi i spirometrię. Widziałyśmy powitanie królewicza Kazimierza w Warszawie i paradny przemarsz jego XV wiecznego orszaku ulicami Pragi. Słyszałyśmy salwy armatnie na czesć królewicza. Patrzyłysmy jak występowały dzieci z Wilna w zespole "Sto uśmiechów" a na koniec podziwiałyśmy pokazy tańców dworskich i pokazy walk wojsk pieszych z czasów królewicza Kazimierza. Wszystkie atrakcje bardzo nam się podobały.