2018.06.11
ŚCIEŻKAMI HARCERZY

Podsumowanie Przeglądu Działalności Artystycznej Środowisk Nieprzetartego Szlaku Chorągwi Stołecznej ZHP. Tegoroczny 33 Przegląd przebiegał pod hasłem: „60 lat Nieprzetartego Szlaku w stuleciu Niepodległej Polski”. Finał Przeglądu odbywa się już od lat w Sali pod Kopułą gmachu obecnego Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii przy Placu Trzech Krzyży.

Popisy harcerskich artystów uszlachetnił swoim występem pan Mariusz Totoszko, który porwał nas do wspólnej zabawy na scenie!  Prezentowane utwory nawiązywały do dwóch bardzo ważnych dla naszej ojczyzny rocznic: 100-lecia Niepodległości Polski i 60-lecia powstania drużyn NS w ZHP. 419 WDH NS uczyła całą salę piosenki jubileuszowej Nieprzetartego Szlaku „Już 60 lat…”. Występom towarzyszyły zdjęcia wykonane przez harcerzy NS i nadesłane na konkurs fotograficzny pt. „Spacer po Niepodległej Polsce”. Świetnie się bawiliśmy oglądając występy uczestników, a także nucąc i śpiewając razem z nimi.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego Przeglądu, którzy nadesłali prace plastyczne, fotograficzne, techniczne, brali udział w eliminacjach do konkursów wokalnych, tanecznych, teatralnych otrzymali od organizatorów wspaniałe nagrody.